,

Recenze: Oči mrtvých

1. srpna 2013 v 16:21 | NikaRoovy | Mei-riefel |  Recenze vašich děl
Dovolila jsem si přijmout posily pro recenzování příběhl, protože je toho v mé mailové schránce vážně hodně. Mei-riefel se mi ochotně nabídla a příběh od Clarush s názvem Oči mrtvých zrecenzovala ona, za což ji děkuji. A teď už ta recenze.


DÍLO:
Někdy.. si připadám chladně. Tehdy mívám pocit, že mám srdce jako kámen.. těžké a chladné. Moje mysl mě častokrát zradila a odešla na dlouhou dobu pryč. Občas.. když se ani nehnu.. a jsem zticha, mám možnost slyšet jasně tlukot svého srdce, o kterém si opravdu někdy myslívám, že je z kamene. Někdy mám dokonce pocit, že ani nebije. Že se zastavilo. V očích už mi pohasíná jiskra, kterou někteří nazývají jiskrou života - jiní jiskrou naděje. I když si někdy připadám bezvládně.. chladně.. a bez pulzu.. jsem stále naživu. Ale pro ostatní jsem mrtvá..

**

Dolores si uskrla horké kávy. Podívala se na hodiny - 07:08h. To je tak brzo? Znovu si usrkla horké kávy, až sebou škubla, jak jí káva v puse pálila. Oklepala se a zvedla ze židle, hrnek odložila na stůl. Posunula si brýle a šla. Tak jdeme na to.. stejně by mě to dřív nebo později čekalo, pomyslela si, když vcházela do pitevny. Pitevna byla poměrně velká.. ale vzhledem k její velikosti a faktu, že se pitevna rozkládala v pod hlavní budovou, byla poměrně temná. Proto se tam musela být spousta stařičkých světel, které velice často praskaly nebo poblikávaly.
Dolores se krátce podívala nad sebe. No jasně. Pořád to světlo nikdo neopravil. Jak tu má sakra někdo pracovat, když tu nesvítí pořádně světla?! Popadla koště a začala zametat. Ranní úklidy nesnášela, protože jí to akorát připomínalo fakt, že ty večerní úklidy budou horší.
Když už měla zameteno znovu si sedla ke svému stolu a popíjela kávu, která ji už konečně tolik nepálila. Otočila hrnek a oči jí ulpěly na nápise, který na hrnku byl. Lidé jako jsi ty, dělají svět krásnějším už jen tím, že existují. Zamračila se. Takový kecy. Proč jsem si ten hrnek vůbec nechávala? Jen mi připomíná.. - zavřela oči. Po tváři jí stekla slza.
Pevně uchopila hrnek a znovu se napila. Tohle bude chtít víc, než jedno kafe.. otřela si slzu do černé košile a znovu se podívala na hodiny. 07:26h. Sakra kde jsou..? Hehe.. asi dnes nebudeme mít práci. Vlastně asi dnes NEBUDU mít práci, protože jsem tu momentálně sama. Snad Brian přijde.. nechce se mi tu jen tak sedět - sama.
Zaslechla kroky, tak se opět zvedla od stolu - nemýlila se. Nedaleko od ní stál Brian s krabicí v ruce. Pousmála se. Možná ten dnešek nebude zas až tak hrozný, pokud nenajdou moc mrtvol.. Nad tou myšlenkou se zasmála. U nás nebývá velké množství vražd.. Znovu se pousmála a vyškubla Brianovi krabici z ruky a okamžitě ji otevřela.

''No nepovídej! Ty jsi upekl můj oblíbený koláč..'' Zasněně se na Briana podívala. Brian se jen usmál. Ti dva byli jako sourozenci. Pracovali spolu, bavili se spolu, brali jídlo jeden druhému, vařili si navzájem kávu - a pokaždé jeden z nich donesl něco dobrého do práce.
Okamžitě vytáhla jeden malý kousek koláče a hladově se do něj zakousla. Mmmm.. tohle je panečku ráno.. s tímhle koláčem.. pomyslela si Dolores, když už jedla druhý kousek. Brian ji jen pobaveně pozoroval. Jsem rád, že ji vidím spokojenou.. pomyslel si Brian.
Dolores minulý rok zemřela teta - a byla poslední členem její rodiny, s kterým mohla udržovat kontakt. Rodiče jí totiž zemřeli, když byla v druhém ročníku na střední škole. A její bratr - jemu byla ukradená. Vůbec se o ni nestaral.
Na pitevně byl klid. Jediné co narušovalo téměř svatý klid a ticho, byl smích Dolores a Briana. Jedli koláč, co Brian přinesl a neustále se něčemu smáli. Hlavně byli v dobré náladě, protože dnes neměli zatím žádnou práci. Dolores se neustále točila na svojí židli a s pusou plnou koláče, Brian si četl noviny a taky jedl koláč.
Z pitevny se ozvaly kroky. Oba sebou škubli, protože opravdu nečekali, že dnes budou mít práci a že za nimi někdo přijde. Dolores se zvedla jako první a vešla do pitevny. Opravdu.. práce. Dojedla poslední kousek koláče a zvídavě popošla blíž k mrtvole.
Odkryla látku, kterou byla mrtvola přikrytá. Byla to dívenka. Maličká dívenka, které mohlo být tak okolo 5-6let. Byla celá od modřin a vypadalo to i na několik zlomenin. Rychle mrtvou dívenku znovu přikryla.
''Našli ji v lese. '' Dolores se otočila a zamračila se na Alarica. Alaric býval tím, kdo jim ''dodával'' mrtvá těla. Ne, že by se mu to bůh ví jak líbilo, ale měl svoje důvody k tomu, aby dělal tuhle práci, stejně jako Brian a Dolores. Až na to, že on měl za úkol mrtvé tělo dostat na pitevnu - a ne se v něm ''šťourat'' jak říkává Dolores.
Do pitevny vešel Brian a ospale si zívnul.
''Copak to tu máme?'' Zeptal se.
''Holčička, 5-6let, značné množství modřin svědčí o tom, že ji možná někdo bil, což podporuje i fakt, že to vypadá i na několik zlomenin.'' Odpověděla okamžitě Dolores - bez mrknutí oka.
''Fajn. Jdeme na to. Alaricu.. asi bys měl jít. Víš.. aby se ti neudělalo špatně.'' Řekl a škodolibě se zazubil. Alaric se tedy otočil a šel. Naposledy se zastavil ve dveřích a ohlédl se. Dolores.. a odešel.
Mezi tím se Brian s Dolores pustili do práce. Brianovi zazvonil mobil tak odešel vedle do místnosi a v klidu si vyřizoval, co potřeboval.
Dolores mezi tím pracovala sama. Nechtělo se jí do toho, ale musela. Byla to její práce. A k téhle práci bohužel patří i věci, do kterých se někdy lidem nechce pouštět. Vzala si skalpel a šla k mrtvé holčičce.

**

Z pitevny se ozval výkřik. Brian odložil mobil a přiběhl za Dolores, která právě upustila skalpel a tvrdě dosedla na zem. Okamžitě k ní spěchal, aby zjistil co se stalo.
''Co se stalo?'' Zeptal se. Dolores na něj upřela svoje vyděšené modré oči.
''Ona.. ona.. sáhla na mě! A.. promluvila..'' Řekla Dolores a tupě zírala do prázdna. Brian nevěděl co teď dělat. Moc toho nenaspí.. dělá poměrně depresivní práci a už nemá rodinu. To by mohlo vyvolat halucinace..
''Možná jsi jen unavená..-''
''Ne! Opravdu! Vzala mě za ruku.. a promluvila na mě!'' Dolores se začaly klepat ruce..
''A co ti řekla..?''
''Pomozte.. mi..'' Řekla Dolores, ale nebyla jediná, kdo v tu chvíli promluvil. Brian se zvedl a vyděšeně hleděl na malou dívenku, jak se na něj dívá mrtvýma očima a neleží - sedí.
''Pomozte.. mi..-'' Ještě jednou zopakovala dívenka a poté bezvádně lehla. Brian k ní okamžitě šel a sáhl jí na krk. Nemá pulz.. a je studená.. jak je to sakra možný? Halucinace.. Oba se na sebe s Dolores podívali a vyměnili si tázavé pohledy.

Dolores si povzdechla a posadila se na židli vedle Briana. Brian se na ni otočil a okamžitě na ni vrhl tázavý pohled.
''Tak co ti to ta psycholožka říkala, když jsem odešel?'' Zeptal se a kousnul si do koblihy. Dolores si povzdychla a nepřítomně se zadívala do prázdného kouta. Najednou začala neskutečně rychle dýchat. Srdce jí bilo neskutečně rychle a tak nahlas, že se ten zvuk rozléhal po celé místnosti. Vytřeštila oči. Brian se zvedl a podíval se tím směrem, kterým se dívala. Nic tam nebylo. Dolores sebou začala škubat a máchat rukama ve vzduchu.
Najednou přestala. Tlukot srdce se ztišil.. a zpomalil… dýchala pomalu a klidně.. Brian si k ní kleknul a prohlížel si ji, jestli je v pořádku. Vypadala, jako by měla každou chvíli omdlít… zatřepotala řasami.. a pomalu otevřela oči.
Brian si promnul oči. Od kdy má Dolores hnědé oči?! Pomyslel si a nechápavě zamrkal. Nezdálo se mu to. Opravdu měla hnědé oči. Dolores se pomalu zvedla a oklepala se.
''Co.. co se stalo..? Jsi v pořádku?'' Zeptal se nejistě Brian. Dolores se na něj otočila a Brian ztuhnul. Hnědá barva v jejích očích, jako by se vpíjela do modré a následně mizela. Dolores měla znovu své, modré oči. Brian nechápavě zamrkal. Co se to děje..?!
''Já.. já.. jsem unavená.. jen jsem unavená. Nic.. to neznamená.'' Odpověděla Dolores a vběhla do pitevny, kde okamžitě začala s pitvou další oběti, která byla nalezena a dovezena sem k nim, když byli pryč u té psycholožky. Psycholožka.. Dolores její slova vyděsily - a ještě aby ne. Komunikovat s mrtvými..? Bože - Dolores se vyděšeně dívala na to, jak se mrtvá žena zvedá a následně k ní natahuje ruku.
Z prochladlých rtů jako by se jí drala ta slova: Pomoz mi. Dolores sebou škubla a čekala, až se žena znovu položí a bude zase stejně mrtvá, jako má být. Ale ta žena to neudělala. Jen na ni hleděla mrtvýma očima. Dolores měla na chvíli dokonce pocit, že nezírá na mrtvou ženu, ale na sebe. Ale to je hloupost! Napomenula se.
''Kdo.. kdo jste.. ?'' Zeptala se Dolores, i když pravděpodobnost, že jí mrtvá žena z pitevny odpoví, je opravdu minimální a více než nepravděpodobná. Ale to se šeredně mýlila.
''Jsem Judith.'' Odpověděla žena a fialové rty se jí zkřivily v podivném úsměvu. Dolores otevřela pusu, protože něco chtěla říct, ale pak si uvědomila, že mluví s mrtvou ženou. Doopravdy.
''Jak.. jak to, že -'' Chtěla se zeptat Dolores, ale mrtvá žena - Judith byla rychlejší.
''To ty.'' Odpověděla bez mrknutí oka.
''J.. já..?'' Zeptala se nejistě Dolores. Žena se zvedla a postavila se vedle ní. Dolores na ni jen vyděšeně hleděla. Judith šla blíž k ní a vzala ji za ruku. Její ruce byly chladné.. a bez života. Další z faktorů, které Dolores ujistily o tom, že právě doopravdy mluví s mrtvou ženou.
''Díky tobě spolu mluvíme. Dokážeš s námi komunikovat a vidíš našima očima.. můžeš nám pomoct.. '' Řekla Judith a podívala se Dolores přímo do očí. Nemýlila se. Opravdu se viděla.
''Jak.. jak vám můžu pomoct.. ?''
Smrt.. jednou.. mi jeden moudrý muž řekl, že smrt není koncem. Smrt je začátkem.. začátkem něčeho, co mi lidé nikdy nepochopíme, dokud nenastane naše chvíle. Tenkrát jsem jeho slova nechápala.. ale teď.. mi jeho slova začínají dávat smysl. Konečně vím, proč když mi umřel kanárek.. mi stále sedával na v klícce, ale zrní neubylo.
Už vím, proč jsem slyšela našeho psa výt, i když to bylo den po jeho smrti. Vím proč, když jsem plakala jsem cítila.. dotek ruky na zádech.. a následně viděla mámu s tátou.
Tenktát jsem si to vysvětlovala tak, že se jedná o následek stresu nebo šoku. Teď vím.. že je to něco jako dar. Otázkou ale je.. jestli je to chtěný dar..

**

''Takže říkáte, že jste nikdy nezažila žádnou.. nehodu?'' Zeptala se ještě jednou psycholožka a prohlížela si Dolores zvídavíma očima. Dolores si usrkla čaje a znovu se rozhlédla po místnosti. Její pozornost upoutalo
prázdné křeslo v rohu místnosti. Vedle něj stál odkládací stolek a na něm šálek. Dolores se zvedla a nahlédla do šálku. Upito..
''Neříkala jste náhodou.. že žijete sama?'' Zeptala se Dolores a otočila se na psycholožku. Ta sebou trošku trhla.
''Neodpověděla jste mi na otázku, slečno Piersová.'' Řekla psycholožka ostře.
''Jen Dolores, slečno Silesová.'' Odpověděla stejně ostře Dolores a svou odpověď zakončila jakousi formou úsměvu.
''Dobře Dolores. Stále jste mi neodpověděla.. -''
''Vidíte je taky! Odpovězte!'' Vyhrkla ze sebe Dolores. Psycholožku to evidentně zaskočilo. Ale měla by jít s pravdou ven. Lži jí nijak nepomohou..
''Ano. Vidím je také.. a teď mi konečně odpovězte.'' Řekla psycholožka s až smrtelnou vážností.
''Ne.. nezažila jsem žádnou nehodu. Nevím, proč je vidím, jestli narážíte na tohle.''

RECENZE:
I když se příběh odehrává ve velmi morbidním prostřední, ráda bych si přečetla jeho pokračování. Líbí se mi ten nápad, že může Dolores komunikovat s mrtvými lidmi, ale podle mého názoru by bylo zajímavější, kdyby to dokázala jen ona. A ne, že hned vzápětí uvidí mluvit holčičku i Brian a že ten dar má ještě psycholožka. Podle mě to není dobře. Zajímavější by bylo, kdyby se s tím snažila Dolores vypořádat sama a až třeba později zjistila, že onen dar má i právě paní psycholožka. - Ale je to jen můj názor.
Měla bych pár výtek ke stylu psaní: Tohleto... Těch... Pát teček... No... Nepůsobí moc dobře... Když jsou skoro v celém textu...
Taky je trochu znepokojující, když Dolores stále pije kafe. V textu se tento problém objevuje víckrát. Napsala jsi: Jedí koláč. A po pár řádcích: Brian jí koláč. (něco v tom smyslu). Není nutné podívat čtenářovi jednu a tutéž onformaci několikrát.

Posunula si brýle a šla. Tak jdeme na to.. stejně by mě to dřív nebo později čekalo, pomyslela si, když vcházela do pitevny. - Toto nepůsobí moc dobře. V 1. větě: šla, v další: Tak jdeme na to. A potom vešla do pitevny. Zase stejná informace třikrát ve dvou řádcích.

A ještě detail.

- a pokaždé jeden z nich donesl něco dobrého do práce.
Fakt jen detail. Myslím, že by se tam hodilo spíš tohle: A pokaždé jeden z nich do práce donesl něco dobrého. Když už jsou se to odehrávalo v práci hodí se tam tohle víc.

Nejsem žádný odborník, ale takhle to prostě já vidím... Ale je to zajímavý nápad! :)

A jaký je váš názor na toto dílo?

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1342)
Zobrazit starší komentáře

1301 MiltonAlask MiltonAlask | E-mail | Web | 31. května 2018 v 20:40 | Reagovat

Tune in for some of the most rated and most needed fuck clips online by simply browsing <a href=https://indianpornmovies.info/>indianpornmovies.info</a>, the number one place where you can see any style of incest porn videos your mind desires in seconds. The amazing porn stars, the finest swingers and many more, all available to rock your sexual fantasy with mind blowing porn videos. Only most rated adult content in HD image and with the best options you can get, all for free at <a href=https://indianpornmovies.info/>indianpornmovies.info</a>, the only place to satisfy your imagination in proper modes.

1302 tonyzw2 tonyzw2 | E-mail | Web | 3. června 2018 v 14:16 | Reagovat
1303 Vlastek Vlastek | E-mail | Web | 4. června 2018 v 2:00 | Reagovat

В этом разделе можно заказать, купить или продать паспорт рф снг и ес и другие документы. изготовление. купить гражданство ЕС. купить гражданство ЕС
<a href=http://shadymarket.pw/>дебетовую карту купить</a>

1304 Vladlenabemy Vladlenabemy | E-mail | Web | 4. června 2018 v 2:07 | Reagovat

Кредитование для физических и юридических лиц по РФ.
<a href=http://rucrime.pw/>ЗагранПаспорта.купить гражданство ЕС</a>

1305 bcvTrard bcvTrard | E-mail | Web | 5. června 2018 v 10:31 | Reagovat

discount cialis <a href="http://cialisoakdm.com/#">generic cialis</a> buy cheap cialis <a href=http://cialisoakdm.com/#>generic cialis</a>

1306 Vlastek Vlastek | E-mail | Web | 5. června 2018 v 12:24 | Reagovat

Cards with balances and credit cards
<a href=http://shadymarket.pw/>купить удостоверение прокуратуры</a>

1307 vadladia vadladia | E-mail | Web | 5. června 2018 v 22:39 | Reagovat

cialis tadalafil <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis tadalafil</a> cheap tadalafil <a href="http://hitcialisosn.com/#">tadalafil citrate</a>

1308 alexandravt2 alexandravt2 | E-mail | Web | 5. června 2018 v 23:19 | Reagovat

Stared different concoct:
http://angela.post1.telrock.org

1309 leannaug1 leannaug1 | E-mail | Web | 5. června 2018 v 23:43 | Reagovat

My creative trap scheme:
http://liliana.web1.telrock.net

1310 vadladia vadladia | E-mail | Web | 6. června 2018 v 11:27 | Reagovat

non prescription cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis without a prescription</a> order cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis online</a>

1311 Jimmycoume Jimmycoume | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:04 | Reagovat

best website
more info
<a href=http://www.alitthad.com/>click</a>
over there
backlink

1312 bynladia bynladia | E-mail | Web | 7. června 2018 v 16:52 | Reagovat

viagra spam <a href="http://viagraveikd.com/#">purchase viagra online</a> free viagra without prescription <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra online without prescription</a>

1313 hfubance hfubance | E-mail | Web | 8. června 2018 v 2:16 | Reagovat

buy female viagra <a href="http://sexviagen.com/#">cheap viagra from india</a> viagra pills <a href=http://sexviagen.com/#>what would happen if a girl took viagra</a>

1314 bfibance bfibance | E-mail | Web | 8. června 2018 v 4:25 | Reagovat

100mg viagra <a href="http://viagraocns.com/#">prescription viagra</a> name brand viagra <a href=http://viagraocns.com/#>viagra purchase</a>

1315 bynladia bynladia | E-mail | Web | 8. června 2018 v 5:31 | Reagovat

where to buy viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra online without prescription</a> buy cheap viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">womens viagra</a>

1316 hfubance hfubance | E-mail | Web | 8. června 2018 v 11:00 | Reagovat

viagra pills <a href="http://sexviagen.com/#">viagra buy</a> generic viagra india <a href=http://sexviagen.com/#>buying viagra</a>

1317 DmitriyByday DmitriyByday | E-mail | Web | 8. června 2018 v 20:25 | Reagovat

<a href=http://ellesize.ru/krem-upsize.html>upsize крем qiymeti</a> upsize крем qiymeti

1318 nfkTrard nfkTrard | E-mail | Web | 9. června 2018 v 0:08 | Reagovat

cost of viagra <a href="http://viagracefo.com/#">viagra online</a> buy cheap viagra <a href=http://viagracefo.com/#>viagra</a>

1319 Estellenaf Estellenaf | E-mail | Web | 9. června 2018 v 17:45 | Reagovat

Выбираем коляску правильно

<a href=http://domovot.ru/razvitie-yazyka-u-detej-v-vozraste-5-8-let/>коляски 3 в 1 польша.Более подробная информация по ссылке...</a>

1320 ndgladia ndgladia | E-mail | Web | 9. června 2018 v 19:18 | Reagovat

viagra dose <a href="http://bitcapblog.com ">generic viagra</a> women viagra <a href="http://bitcapblog.com">discount viagra</a>

1321 nfsbance nfsbance | E-mail | Web | 9. června 2018 v 19:39 | Reagovat

buy viagra soft <a href="https://holidayrentallorgues.com/">best generic viagra</a> viagra pharmacy <a href=https://holidayrentallorgues.com/>natural viagra substitutes</a>

1322 angelitasw4 angelitasw4 | E-mail | Web | 9. června 2018 v 20:12 | Reagovat
1323 ndgladia ndgladia | E-mail | Web | 10. června 2018 v 7:11 | Reagovat

viagra pills <a href="http://bitcapblog.com ">viagra online without prescription</a> buy generic viagra <a href="http://bitcapblog.com">buy cheap viagra</a>

1324 xntladia xntladia | E-mail | Web | 10. června 2018 v 8:05 | Reagovat

pfizer viagra <a href="https://movietrailershd.org ">viagra pills</a> viagra online <a href="https://movietrailershd.org">cheap generic viagra</a>

1325 xntladia xntladia | E-mail | Web | 10. června 2018 v 9:46 | Reagovat

order viagra <a href="https://movietrailershd.org ">generic viagra online</a> order viagra <a href="https://movietrailershd.org">order viagra</a>

1326 inarq4 inarq4 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 3:30 | Reagovat
1327 vilmaph2 vilmaph2 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 3:53 | Reagovat

My new entanglement outline:
http://eugene.forum.telrock.net

1328 nfgbance nfgbance | E-mail | Web | 11. června 2018 v 12:55 | Reagovat

viagra online without prescription <a href="http://mo-basta.org">online order viagra</a> buy cheap generic viagra <a href=http://mo-basta.org>viagra samples</a>

1329 xcbladia xcbladia | E-mail | Web | 11. června 2018 v 17:16 | Reagovat

buy viagra uk <a href="http://emtpartsstore.com/">cheapest viagra online</a> buying viagra <a href="http://emtpartsstore.com">cheapest viagra online</a>

1330 Glebirona Glebirona | E-mail | 11. června 2018 v 19:06 | Reagovat

где купить наркотики в москве
зрелые проститутки
проститутки иркутска
<a href=http://rusmafiozi.blogspot.com/2012/11/blog-post_3143.html>курительная смесь скорость</a>
детское порно онлайн
зоо порно с животными
купить наркотики в украине

1331 EgorDuaks EgorDuaks | E-mail | Web | 11. června 2018 v 22:28 | Reagovat

<a href=http://www.relotti-shop.ru/>мебель в чебоксарах</a>
Магазин мебели в Чебоксарах
Наш дом станет для нас крепостью только при условии наличия в нем удобной и качественной мебели. Если интерьер состоит из старых, уже отслуживших свое предметов, то о создании уютной обстановки остается только мечтать. Посещение нашего магазина мебели поможет решить эту проблему.
СЕКРЕТЫ ВЫБОРА ОТЛИЧНОГО ДИВАНА
Диван— это символ уюта и комфорта, это Ваш уголок покоя и уединения, место, где собираются близкие люди, на нем играют Ваши дети, это сердце Вашего дома . Именно поэтому диван должен быть удобен всегда. Мы поможем Вам решить непростую задачу грамотного подбора мягкой мебели, используя несколько правил.

1332 imogenezn60 imogenezn60 | E-mail | Web | 11. června 2018 v 22:55 | Reagovat

My unheard of trap contract:
http://lauri.w.telrock.org

1333 xcbladia xcbladia | E-mail | Web | 12. června 2018 v 5:19 | Reagovat

viagra generic online <a href="http://emtpartsstore.com/">generic viagra reviews</a> viagra in canada <a href="http://emtpartsstore.com">online pharmacy viagra</a>

1334 xbcladia xbcladia | E-mail | Web | 12. června 2018 v 6:11 | Reagovat

poor credit loans <a href="https://onlineloan.us.org">loans online</a> bank personal loan <a href="https://onlineloan.us.org">online payday loans</a>

1335 jjjladia jjjladia | E-mail | Web | 13. června 2018 v 15:37 | Reagovat

loans online payday <a href="https://payday-loans.us.org">cash advance</a> lead loans <a href="https://payday-loans.us.org">cash advance</a>

1336 ginayn69 ginayn69 | E-mail | Web | 13. června 2018 v 16:15 | Reagovat
1337 lllTrard lllTrard | E-mail | Web | 15. června 2018 v 19:30 | Reagovat

viagra <a href="http://genericonlineviaqra.com/"> generic viagra</a> canadian pharmacy viagra <a href=http://genericonlineviaqra.com> buy generic viagra</a>

1338 dfgladia dfgladia | E-mail | Web | Pondělí v 16:06 | Reagovat

low cost viagra <a href="http://viagranerrds.com/ ">online viagra</a> viagra price comparison <a href="http://viagranerrds.com">online viagra</a>

1339 jefferypa4 jefferypa4 | E-mail | Web | Pondělí v 17:26 | Reagovat

My unruffled describe:
http://ryan.post1.telrock.org

1340 Konstantingow Konstantingow | E-mail | Web | Včera v 4:43 | Reagovat

Пару часов назад мониторил данные сети интернет, и вдруг к своему восторгу открыл поучительный вебсайт. Гляньте: <a href=https://ask-yug.com/objects/dom-na-shkolnoy/>https://ask-yug.com/objects/dom-na-shkolnoy/</a> . Для меня данный вебсайт произвел радостное впечатление. До встречи!

1341 melvinxe16 melvinxe16 | E-mail | Web | Dnes v 4:30 | Reagovat

Right-minded started untrodden occupation:
http://brett.forum.telrock.net

1342 bernicekh69 bernicekh69 | E-mail | Web | Dnes v 4:48 | Reagovat

Perfectly started untrodden protrude:
http://ruben.blogs.telrock.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Follow on Bloglovin